Specjalistów od opakowań jest wielu, każdy ma inny pomysł na to jak mają wyglądać i jak być wyprodukowane. Jednak podstawy dla wszystkich są takie same i każdy, kto pracuje z tekturą podstawy znać musi. Jeśli odwiedzasz naszą stronę, aby uzyskać odpowiedź na nurtujące Cię pytania – to mamy nadzieję, dobrze trafiłeś. A może po prostu chcesz dowiedzieć się trochę więcej o tekturze i druku z nią związanym? To na pewno dobrze trafiłeś – tutaj pokażemy Ci podstawy pracy z naszym ulubionym surowcem.
Rodzaje pudełek (klasyka, którą znać po prostu trzeba):
- Pudełka fasonowe - są to najczęściej wybierane opakowanie jeśli chodzi o pakowanie jednostkowe, charakteryzują prostą budową – najczęściej nie wymagają one klejenia i są bardzo proste w montażu. Doskonale sprawdzą się przy promocji marki – dają bardzo duże pole manewru jeśli chodzi o konstrukcję oraz możliwość zadruku,
-Pudełka klapowe – najjaśniej rzecz ujmując są to najprostsze opakowania, które trzeba zakleić taśmą zarówno na górze jak i spodzie. Głównie wykorzystuje się je jako opakowanie zbiorcze.
Rodzaje fal (coś bardziej szczegółowego)
Czyli wracamy do tytułu i pokrótce:
To co warto wiedzieć o tekturze, to to że jest ona surowcem, który nadaje się do wielokrotnego przetwarzania. Ta fala powyżej (druga warstwa), to kluczowy czynnik, dzięki któremu pudełka wykonane z tektury falistej dobrze zabezpieczają zapakowane materiały - działa ona jak amortyzator, który trzyma wszystko na miejscu.
Poniżej przedstawiamy najbardziej popularne rodzaje tektury, wykorzystywanej do produkcji pudełek:
-Fala E, inaczej też nazywana mikrofalą - jest to jedna z najcieńszych tektur popularnie wykorzystywanych do produkcji opakowań, o wysokości od 1,2 mm do 2,0 mm, doskonale sprawdzi się przy małych opakowaniach oraz opakowaniach ozdobnych na lekkie produkty,